Интересный город

Добро пожаловать!

Закрыть

Логин:

Пароль:

Вы вошли как гость, рекомендуем Вам авторизироваться либо пройти процесс регистрации . Если Вы забыли пароль, то Вы можете его восстановить .
 

Оподаткування спадщини та договору дарування в Україні

Опубликовано: 08.10.2018

видео Оподаткування спадщини та договору дарування в Україні

Оподаткування майна (рухомого, нерухомого, спадщина, дарування)

Яке майно оподатковується?

Спадковим майном, яке підлягає оподаткуванню, є майже все цінне майно:



 

нерухомість (квартири, будинки, земельні ділянки, інші споруди тощо); рухоме майно (транспортні засоби, предмети антикваріату і твори мистецтва, коштовне каміння, вироби з дорогоцінних металів та ін.); об'єкти комерційної власності (цінні папери, корпоративні права, цілісний майновий комплекс, інтелектуальна власність або право на отримання доходу за нею); суми страхового відшкодування за договорами страхування, укладеними спадкодавцем, суми на пенсійному рахунку за договорами недержавного пенсійного забезпечення та пенсійного вкладу; грошові кошти: готівкові та безготівкові, що зберігаються на рахунках у банках та небанківських фінансових установах, у тому числі депозитні та іпотечні сертифікати, сертифікати фондів операцій з нерухомістю.

 


Документи для договору дарування - юридична консультація в Києві

Що стосується подарунків, то обкладаються прибутковим податком: грошові кошти, майно, майнові і немайнові права, вартість робіт, послуг, отриманих в дар.

Скільки потрібно платити?

Відповідно до п. 174.2 ст.174 Податкового кодексу (надалі — ПК) до спадщини і дарам застосовують три види ставок прибуткового податку:

 

0% від будь-якого об'єкта спадщини або подарунка сплачується за отримання спадщини родичами першого ступеня споріднення. Це батьки, батьки чоловіка або дружини, чоловік або дружина, діти, діти чоловіка або дружини, а також усиновлені діти.

Крім того, за нульовою ставкою обкладається прибутковим податком рухоме і нерухоме майно, а також грошові кошти, успадковані інвалідами 1 групи, а також дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування. Об'єкти комерційної власності, суми страхового відшкодування, а також недержавні пенсійні кошти оподатковуються на загальних підставах.

Нововведення ПК: за ставкою 0% обкладаються також грошові заощадження, розміщені до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України,а також у державні цінні папери (облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990., Облігації Державної внутрішньої виграшної позики 1982 р., Державні казначейські зобов'язання СРСР, сертифікати Ощадного банку СРСР) і грошові заощадження громадян України, поміщені в установи Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху протягом 1992-1994 рр., погашення яких не відбулося.

 

5% від об'єкта спадщини для спадкоємців, які не є членами сім'ї першого ступеня споріднення. Примітно, що, наприклад, внуки спадкодавця та особи не перебувають ні в якій спорідненості платять прибутковий податок за однаковою ставкою. 15% при отриманні спадщини будь-яким спадкоємцем від нерезидента (ступінь спорідненості в даному випадку взагалі не має значення), а також спадкоємцем нерезидентом від спадкодавця-резидента.

 

Тут мова йде саме про резидентство, а не про громадянство. Резидентом України вважається фізична особа, яка має місце постійного проживання в Україну. У разі, якщо особа має місце проживання та в іншій державі, вона вважається резидентом, якщо має більш тісні особисті чи економічні зв'язки в Україну (центр життєвих інтересів). Також фізична особа вважається резидентом, якщо воно перебуває в Україні не менше 183 днів, включаючи дату приїзду та від'їзду протягом податкового року.

 

Хто іяк сплачує податок?

Відповідальність за перерахування суми податку до бюджету несуть спадкоємці та обдаровані. З цього правила є два винятки:

 

у разі спадкування права на вклад у банку або небанківській фінансовій установі податковим агентом виступає такий банк або небанківська фінансова установа; у разі переходу права на отримання страхових виплат податковим агентом виступає страховик.

 

У всіх інших випадках дохід у вигляді успадкованого чи отриманого у дарунок майна включається платником до складу загального річного доходу і відображається у річній податковій декларації.

 

Нагадуємо, що відповідно до нового Податкового Кодексу сплатити податок до бюджету необхідно до 1 серпня року, наступного за звітним.

 

Відповідальність за правильність заповнення декларації несе особа її заповнювало. Тому в разі сумнівів варто звернутися по допомогу у заповненні декларації до представників податкової служби. Така допомога повинна бути надана безкоштовно, а звернутися за нею можна до 1 березня того року, в якому буде подано декларація.

 

Спадкоємці-нерезиденти зобов'язані сплатити податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини. Нотаріус видасть спадкоємцю-нерезиденту свідоцтво про право на спадщину лише за наявності документа про сплату податку.

 

Щоквартально інформація про видачу свідоцтв про право на спадщину, а також укладених договорах дарування подається нотаріусом до податківців.

Видео дня

2-х летний малыш любит бросать. Смотрите, что случилось, когда родители купили ему баскетбольное кольцо!


 

 

Календарь

«     Август 2016    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
При использовании материалов ссылка на источник обязательна.
www.deos-auto.qa2fa8b48 Copyright © 2016 All Rights Reserved.

rss