Интересный город

Добро пожаловать!

Закрыть

Логин:

Пароль:

Вы вошли как гость, рекомендуем Вам авторизироваться либо пройти процесс регистрации . Если Вы забыли пароль, то Вы можете его восстановить .
 

«Оренда житла: чому обов'язково повинні реєструвати?»

Опубликовано: 08.10.2018

Обов’язковість реєстрації не поширюються на договір оренди житла!

Окремо слід зазначити, що ні Законом про реєстрацію, ні іншим чинним нормативним актом не визначена доля і правовий статус договору оренди, право за яким виникло, але не було зареєстровано.

З одного боку, реєстрації підлягають права, які вже виникли, оскільки згідно зі ст.1 Закону, “державна реєстрація прав- офіційне визнання і підтвердження державою факту виникнення прав на нерухоме майно”, згідно з новою редакцією ст. 794 ЦКУ державна реєстрація прав- це «право користування нерухомим майном, яке виникає на підставі договору найму будівлі”.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

З іншого боку, як уже згадувалося, згідно із Законом, незареєстровані права не вважаються такими, що виникли. Тут бачимо логічне протиріччя, яке потребує негайного законодавчого вирішення.

Проте, на нашу думку, договір оренди нерухомості, право на яке не було зареєстровано, буде у будь-якому разі дійсним, оскільки чинним цивільним законодавством не передбачена така підстава недійсності угоди, як відсутність реєстрації прав, що виникли на її основі.

Крім того, потрібно наголосити, що при реєстрації прав на нерухоме майно ми повинні сплатити державне мито в розмірі 3-х неоподаткованих розмірів доходів громадян. Зараз ця сума становить біля 51 гривні.

Таким чином:

З 01.01.2013 р. обов’язковій реєстрації, підлягає право оренди (суборенди) будь-якого нерухомого майна, якщо договором оренди житла передбачено право користування на термін 3 роки і більше; З 01.01.2013 р. обов’язковій реєстрації підлягає право оренди (суборенди) землі незалежно від тривалості права користування; Незареєстроване право не вважається таким, що виникло, і таким чином орендар не має права фактично користуватися нерухомістю до моменту реєстрації права; Право оренди, що виникло або виникло і зареєстроване (якщо реєстрації не потребувало) до вступу в силу Закону, повторній реєстрації не підлягає, а право вважається дійсним. Реєстрація здійснюється в особливому порядку спеціально уповноваженими реєстраторами, у тому числі нотаріусами, як приватними так і державними за місцем знаходження об’єкту нерухомості. Міністерство юстиції України наказом від 13.10.2010 р. № 2500/5 затвердило Методичні рекомендації стосовно державної реєстрації права користування (найму, оренди) будівлею або іншими капітальними спорудами, їх окремими частинами. Згідно з цим нормативним актом норми щодо обов’язковості державної реєстрації такого речового права, як користування (найм, оренда) будівлею або іншими капітальними спорудами, їх окремими частинами, не поширюються на правовідносини, що виникають з договорів найму (оренди) житла. Тобто стосуються лише нежилих приміщень. Незважаючи на те, що дані рекомендації вирішили багато питань, але виникає інше: чи можуть такі відносини самостійно регулюватися підзаконним нормативним актом, який до того ж, суперечить закону щодо обов’язковості реєстрації прав на будь-яке нерухоме майно? Питання залишається відкритим.

Щодо обов’язкової реєстрації оренди житла, дивіться на відео:


 

 

Календарь

«     Август 2016    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
При использовании материалов ссылка на источник обязательна.
www.deos-auto.qa2fa8b48 Copyright © 2016 All Rights Reserved.

rss